• Divadielko Gašparko

• Dňa 30.9.2022 sa naši žiaci a žiaci materskej školy zúčastnili divadelného predstavenia. V telocvični našej školy nám divadielko Gašparko predviedlo krásne predstavenie s názvom Červená Čiapočka. Novodobé podanie tak známej rozprávky žiakov veľmi zaujalo a pobavilo. Už teraz sa tešíme na ďalšie divadelné predstavenie.

• Návšteva ľudovej galérie

• Dňa 26.09.2022  žiaci našej školy  pod vedením vdp. Michala Paľovčíka, duchovného otca vo farnosti Šarišské  Dravce  a triednych učiteliek,  navštívili obec Vyšný Slavkov. Na vŕšku uprostred obce v kostole sv. Michala  archanjela miestny farár  vdp. Donát Čarnogurský slúžil pre všetkých svätú omšu.  Potom pokračoval s  prednáškou so zameraním na históriu cirkvi, pútavou a pre deti veľmi zaujímavou formou. Nechýbalo vysvetlenie hlaholiky a ukážky hlaholských textov, ale i nádherný umelecký prednes  básne Proglas, najstaršej  slovanskej básne. Navštívili sme aj ľudové regionálne múzeum a ľudovú galériu, kde boli ukážky remeslá a poľnohospodárstva. Nakoniec si pozreli aj areál miestnej fary, ktorý ma tiež prvky národnej, ľudovej, ale aj rozprávkovej histórie.

Ďakujeme za príjemne strávený čas a tešíme sa na ďalšie spoločné stretnutie.