• „Na svete je jedno srdce zo zlata a to nosí moja mama usmiata.“

Snáď pre každého človeka je jeho matka najdôležitejším človekom na svete. V tento deň by sme mali svojej mame vyjadriť vďaku, rešpekt a úctu.

Žiaci našej školy a materskej školy si pre svoje mamky a babky pripravili dňa 18.5. v kultúrnom dome krásny program. Básničkami a pesničkami vyjadrili svoju veľkú vďaku a lásku za ich obetavosť a starostlivosť.

• Matematický klokan

• Aj v tomto školskom roku 2022/2023 naši žiaci riešili úlohy medzinárodnej súťaže Matematický klokan. Súťaž prebehla v škole v pondelok 27. marca 2023. Už poznáme aj výsledky súťaže.

Úspešní riešitelia z našej školy

Klokanko 1 – Liliana Hurajtová

Klokanko 2 - Lilien Viktória Hudáková a Maroš Genčúr

Klokanko3  - Sebastián Hovanec

Klokanko 4  - Nina Mišenčíková a Klaudia Mihaliková

Každý súťažiaci dostal diplom úspešného riešiteľa a vecnú odmenu.

Tešíme sa a srdečne blahoželáme.

Mgr.  Mária Filipová

• Slávik Slovenska – okresné kolo

• Dňa 12. mája  2023 sa v ZUŠ Sabinov uskutočnilo okresné kolo Slávik Slovenska. Našu školu reprezentoval v I. kategórii -  Benedikt Straka(1. roč ) a v II.  kategórii – Daniel Hovanec (4. roč ). Ďakujeme im za reprezentáciu školy a tiež odvahu vystúpiť pred publikom. Do budúcna im prajeme veľa úspechov a aby im to v živote ,, spievalo“.

• Zdravé zúbky

• V rámci výchovy a podpory zdravia sa naši žiaci zúčastnili dňa 4.5. edukačno-výchovnej prednášky pod vedením dentálnej hygieničky Valentíny Hovancovej.

Žiaci sa dozvedeli ako sa majú správne starať o svoj chrup. Koľkokrát denne si majú zúbky čistiť a hlavne sa naučili správnu techniku čistenia. Na záver dostali pekný darček – novú zubnú kefku a pexeso. Za veľmi poučnú prednášku ďakujeme slečne Hovancovej.