• Deň zdravej výživy

• Medzi naše tradičné školské podujatia patrí aj Deň zdravej výživy. Tento rok sa konal 16. októbra v sále kultúrneho domu. Žiaci základnej a materskej školy si pochutili na rôznych zdravých pochúťkach, ktoré pripravili ich šikovné mamky z plodov svojich záhrad. Žiaci si zasúťažili a zmerali sily v obratnosti a šikovnosti v pripravených aktivitách. Kreativita a šikovnosť mamičiek bola zase ohodnotená v súťaži o najkrajšiu jesennú závesnú dekoráciu, vyrobenú z prírodných materiálov.

Takto spoločne sme pri chutnom pohostení a výbornej kávičke strávili príjemné dopoludnie. Veríme, že sa aj všetkým prítomným táto akcia páčila. Nám a našim žiakom určite!

• Svetový deň pošty

• Dnešná pretechnizovaná doba nám dala priestor otvoriť tému - pošta, ktorá v minulosti bola dennou rutinou, keď sme čakali pani poštárku. Dnes sme zasypaní sms- správami, e- mailami, a inými typmi správ. Svet písania listov, kupovania obálok, poštových známok sa nám vzdialil...

9. októbra sme si symbolicky pripomenuli deň pošty aktivitami, v ktorých sme žiakom priblížili, ako pošta funguje. Čo všetko je v jej kompetencií, čo sa na pošte dá vybaviť, kúpiť či zariadiť. Táto téma milo žiakov zaujala. Nabudúce sa posnažíme opäť priblížiť niečo zaujímavé.