• Svetový deň Braillového písma

• Organizácia Spojených národov vyhlásila 4. január ako Svetový deň Braillovho písma. Pri tejto príležitosti sme si ho 16. januára pripomenuli aj v našej škole.

So žiakmi sme sa rozprávali o nevidiacich ľuďoch a ich špeciálnych potrebách. V krátkej prezentácii sa žiaci dozvedeli viac o Braillovom písme a o jeho vzniku.

Podľa Braillovej abecedy si žiaci vyskúšali napísať svoje meno. So zatvorenými očami zisťovali, kto zo spolužiakov ich pozdravil a hľadali zdroj zvuku v triede. S pomocou lupy prepisovali zmenšený text a zahrali si hmatové pexeso. Aj prostredníctvom týchto hier si žiaci uvedomili, že život nevidiacich je oveľa ťažší ako ten ich. Veríme, že vďaka nadobudnutým poznatkom budú žiaci k ľuďom s akýmkoľvek hendikepom tolerantnejší a vnímavejší.