• Školský výlet

• Keď je učenie v závere, tak si žiaci zaslúžia odmenu za ich školskú prácu a prípravu. Odmenou im bol výlet, ktorý sa uskutočnil 9. júna 2022. Ráno o 9.00 hodine sme vyrazili autobusom na Mariánsku horu v Levoči, kde sme mali svätú omšu, spojenú s poklonou k soche Navštívenia Panny Márie v Levoči. Následne sme išli do mesta Svit, kde bol pre žiakov  pripravený interierovo – zábavný program. Preliezky, trampolíny, guličky, a veeeeľa iných atrakcií zanechali v deťoch príjemný, spotený  zážitok a najmä hlad. Aj na ten sme mysleli, a žiaci mali zabezpečený teplý obed v Kolibe Svit. Po obede sme vyrazili uličkami Svitu, kde sme si pochutnali na sladkej studenej odmene.

Navštívili sme ešte pár obchodíkov, kde si žiaci mohli zakúpiť drobnosti na pamiatku. A tak unavení, plní zážitkov a  dobrej nálady sme sa v zdraví vrátili späť domov.

• Matematická súťaž MAKSÍK

• V tomto školskom roku  sa žiaci našej školy prvýkrát zapojili  do celoslovenskej  matematickej súťaže  MAKSÍK, ktorú organizuje nezisková organizácia TALENTÍDA v Bratislave. Riešili logické úlohy v piatich súťažných kolách od októbra 2021 do mája 2022. Svoje vedomosti si mohli vyskúšať  v morských, športových, hviezdnych, kúzelníckych a vedeckých úlohách. Za  celoročnú prácu a vytrvalosť získala tretiačka  Klaudia Mihaliková a štvrtáčka Salome  Genčúrová diplom s titulom MÚDRY MAKSÁČIK a ceruzku „SÚŤAŽÍM S TALENTÍDOU“.  Najúspešnejší riešitelia   Marko Majdák z druhého ročníka a Nina Mišenčíkova  z tretieho ročníka  získali titul a diplom NAJMÚDREJŠÍ MAKSÁČIK  a okrem ceruzky aj peknú cenu.

Týmto ďakujeme za spoluprácu  počas celej súťaže aj rodičom, ktorí svoje deti podporovali v riešení zaujímavých úloh  a vytrvalosti celý rok súťažiť.

• Medzinárodný deň detí

• „Iba tam, kde sa stretávajú deti, existuje reálna šanca na zábavu.“  (Mignon McLaughlin)

Aj na našom školskom dvore sme sa 1. júna stretli s našimi žiakmi, aby sme spoločne oslávili sviatok všetkých detí a zažili kopec zábavy. Pre žiakov sme si pripravili krásne dopoludnie plné hier, rôznych súťaži a maľovanie na tvár. Deň sme začali opekačkou. Kvôli nepriaznivému počasiu sme všetky aktivity museli presunúť do budovy školy. Žiaci si vyskúšali svoju šikovnosť - pri udržiavaní rovnováhy, svoju silu -  pri pretláčaní na lavičke, svoju obratnosť - pri preliezaní a nakoniec aj vzájomnú spoluprácu pri ovládaní farebného padáka. Každé z detí si domov odnieslo sladkú odmenu a určite aj pekné zážitky.

• Matematický klokan

• V pondelok 11. apríla 2022 prebehla  najväčšia medzinárodná žiacka súťaž Matematický klokan pre žiakov základných a stredných škôl.  Do súťaže, ktorú v Slovenskej republike organizuje nezisková organizácia TALENTÍDA, sa na Slovensku v tomto školskom roku 2021/2022  zapojilo  62 544 žiakov.  Z našej školy súťažilo 9 žiakov v kategórií Klokanko 2, Klokanko 3 a Klokanko 4. Klokan ocenil všetkých súťažiacich. Každý súťažiaci dostal diplom. Diplom úspešného riešiteľa získal Sebastián Hovanec z 2. ročníka, ktorý sa zaradil medzi 20 % najúspešnejších v SR. Účastnícky diplom získali Branislav Bieľak - 2. roč., Simeon Hovanec – 2. roč., Tobiáš Genčúr – 2. roč., Nina Mišenčíková – 3. roč., Daniel Hovanec – 3. roč., Klaudia Mihaliková – 3. roč., Salome Genčúrová – 4. roč., Alexandra Hajzušínová – 4. roč., Jakub Filip – 4. roč. Každý, kto získal diplom, dostal aj malý darček – ceruzku SÚŤAŽIM S TALENTÍDOU.

Tešíme sa a srdečne blahoželáme.