• Profil školy

• ZŠ s MŠ Poloma je neplnoorganizovaná škola. Dôraz kladieme na  poskytnutie toho najlepšieho vzdelávania pomocou moderných vyučovacích metód.

Našim cieľom je poskytnúť žiakom podmienky a priestor na optimálny rozvoj ich intelektu, ale aj osobnostnej stránky, rozvoj všestranných, ako aj špecifických schopnosti a záujmov. Na dosiahnutie stanovených cieľov vyučujúci využívajú aj počítačovú miestnosť, knižnicu, vychádzky, exkurzie, výlety, súťaže, kvízy, problémové vyučovanie, projektové vyučovanie. U žiakov sa snažíme rozvíjať nielen základné poznatky, ale aj tvorivé myslenie, samostatnosť, snahu riešiť problémy, schopnosť objavovať a experimentovať, zručnosť vo vyhľadávaní a spracovávaní informácií, schopnosť hodnotiť seba i iných, ale i prijať názory iných, ochotu spolupracovať. Pre zvýšenie vnútornej motivácie na učenie sa orientujeme na pozitívne verbálne hodnotenie, na sebahodnotenie žiaka a na vytváranie príjemnej pracovnej atmosféry na vyučovaní.