• Okresné kolo Hviezdoslavov Kubín

Dňa 22. 3. 2024 sa v Sabinove uskutočníl jubilejný 70. ročník celoslovenskej recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín. Našu školu reprezentovali Adela Hovancová (4. roč.) a Lilien Viktória Hudáková (3. roč.) Rcitátori predviedli umelecký prednes poézie a prózy, ktorý ocenila odborná porota. Aj keď sme nemali žiadné umiestnenie, žiačkam ďakujeme za reprezentáciu našej školy a huževnatosť ďalej súťažiť.

• Svetový deň vody

Organizácia spojených národov vyhlásila 22. marec za Svetový deň vody. Sviatok tejto vzácnej tekutiny sa slávi od roku 1992. Aj naša škola si pripomenula tento deň rôznymi aktivitami zameranými na vodu, jej význam a ochranu. Hneď zrána sme sa občerstvili dúškom čerstvej vody. Následne sme riešili rôzne aktivity, čítali sme o význame vody, maľovali sme vodné kvapky, spievali sme spolu s Mirom Jarošom pieseň Na vode nám záleží. Nakoniec sme pozerali animovaný seriál Bola raz jedna planéta – Vzácna voda vo svete.

• Kde bolo, tam bolo.......

Dňa 15. 3. 2024 sa v mestskej galérií v Lipanoch konal už 18 - ty ročník literárneho kvízu KDE BOLO, TAM BOLO pre žiakov 2. - 4. ročníka. Aj žiaci z našej školy ( L. Hurajtová, S. Hovanec, L. Hudáková, B. Bieľak ) sa ho zúčastnili. Témou kvízu bola literárna postava PIPI DLHÁ PANČUCHA od spisovateľky A. Lindrenovej. Žiaci plnili rôzne literárne úlohy, pozreli si nádhené scénické divadielko o PIPI v podaní žiakov zo ZŠ Komenského. Zabavili sa, našli si nových kamarátov a získali aj nové vedomosti.

• HVIEZDOSLAVOV KUBÍN

Dňa 6. 3. 2024 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo umeleckého prednesu Hviezdoslavov Kubín. Literárna súťaž Hviezdoslavov Kubín má u nás už dlhoročnú tradíciu . Táto celoslovenská súťaž je pomenovaná podľa významného básnika Pavla Országha Hviezdoslava. Žiaci nám pripravili naozaj nevšedný zážitok a pôžitok z krásneho umeleckého slova. Prednesy boli pôsobivé, presvedčivé a originálne. Deti boli za svoju snahu odmenení nielen potleskom, ale i peknými knižnými a vecnými odmenami.

• Hodina matematiky v materskej škole

Dňa 1. 2. 2024 pripravila pani učiteľka z materskej školy Janka Pavelková otvorenú hodinu matematiky pre žiakov prvého ročníka ZŠ a detí z MŠ. Témou boli 4 ročné obdobia. Po vypočutí rozprávky O dvanástich mesiačikoch žiaci riešili rôzne matematické úlohy. Za svoje výkony boli odmenení sladkosťami. My prváci veríme, že sme spestrili ich deň v škôlke, a že škôlkari sa už teraz tešia na nástup do našej základnej školy.

Štvrtok 28. 3. 2024